Vzdelanie je budúcnosť 

 

Analýzou nekončíme! Pracujeme na ucelenej zmene vzdelávania na Slovensku. Návrhy možných riešení na rôznych úrovniach systému predstavíme pred parlamentnými voľbami v roku 2020.

O výsledkoch Analýzy zistení o stave školstva sme diskutovali aj v mestách Banská Bystrica a Košice.  


Podeľte sa o to, čo sa vám vo vašej škole či organizácii podarilo. Vaše príspevky budú jednak inšpiráciou pre ďalších ľudí v školstve, ako aj pre nás pri príprave odporúčaní pre zlepšenie školstva.
Príklady dobrej praxe

Nazrite do reality slovenských vysokých škôl. V rozhovore s Renátou Hall sa dozviete, aké rezervy sú v prepojení vysokých škôl a sveta praxe. I keď pedagógovia majú málo priestoru na kvalitné učenie, sú u nás vysoké školy, ktoré robia skvelé veci aj napriek nastaveniu systému.
Viac sa dočítate tu
Najnovšie na blogu
Učiteľskú kvalifikáciu môžu získať aj vysokoškolskí absolventi neučiteľských študijných programov, a to formou doplňujúceho pedagogického štúdia. Problémom je, že legislatívne zmeny sa v tejto oblasti nezameriavajú na skvalitňovanie, ale na rozširovanie ponuky tohto štúdia.
 
Viac sa dočítate tu
Členovia vedeckých a umeleckých rád VŠ zaostávajú v publikačných či umeleckých výstupoch za svetovým a slovenským priemerom.
Čítať viac
Dlhodobo nedostatočný počet pedagogických asistentov v školách zhoršuje aj nevhodne nastavená náplň práce časti z nich. 
Čítať viac
Facebook Facebook
Website Website
Email Email
YouTube YouTube
Projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu prostredníctvom
programu 
Efektívna verejná správa.

Ak máte záujem odoberať náš newsletter a získavať nové informácie o tom, na čom práve v projekte To dá rozum pracujeme, zostaňte s nami v kontakte.
 
Spracúvanie vašich osobných údajov
Od 25. mája 2018 nadobudlo účinnosť v celej Európskej únii všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov (GDPR) a zákon č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov, ktoré prinášajú nové pravidlá a zásady ochrany a spracúvania osobných údajov. Aby sme mohli zostať s Vami v kontakte, spracúvame Vaše osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko a email na právnom základe oprávnený záujem. Viac informácii o tom, ako ich spracúvame, nájdete tu. Ak si neželáte naďalej dostávať tieto informácie, odhláste sa.
 
Adresa: MESA10, Sliačska 1 E, 831 02 Bratislava, Slovenská republika
Copyright ©  MESA10, Všetky práva vyhradené.